Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019

A.O.Προσοτσάνης - Απόλλων Δράμας 50-44 ....πρώτο ''ροζ φύλλο '' για τους Έφηβους !

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η εφηβική ομάδα του Α.Ο. Προσοτσάνης με σκορ 50-44 (ημ. 33-34) επί του Απόλλωνα Δράμας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ Εφήβων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ....

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι καθ'όλη την διάρκεια του και η ομάδα μας επέδειξε χαρακτήρα ακόμα και όταν έμεινε πίσω στο σκορ κατα στο τέλος του ημιχρόνου....
Στην επανάληψη οι νεαροί καλαθοσφαιριστές της Προσοτσάνης ανέβασαν απόδοση και έτσι πανηγύρισαν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα !!!!

Τα δεκάλεπτα : 12-07 , 17-20 (ημ.) , 33-34 , 50-44.

Α.Ο. Προσοτσάνης :
Βούτσηλας 14 (1) , Ζεδαμάνης , Μάττας 10 , Ασλαμαζίδης 7 (2) , Γιάντσιος 11 (1) , Τόσκας 3 (1)  Μιχαηλίδης Α. , Τρούσι 6.

Απόλλων Δράμας :
Χαραλαμπίδης , Φιλιππίδης , Χ''Λάσκαρης , Χριστοφορίδης 8 , Μιχαηλίδης Α. , Τικταπανίδης 4 , Παλιόγλου 17 (1) , Τσιαπασίδης 2, Χ''Θεοδωρίδης 13 .

* Επόμενος αγώνας για τους Έφηβους του Α.Ο. Π. το ερχόμενο Σαββάτο 14/12 και ώρα 15:00 μ.μ. στο ΔΗΓΑ Δράμας με αντίπαλο την Α.Ε. Δοξάτου.