Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

'' Δια πυρός και σιδήρου '' πέρασε απο τον Βώλακα ο Α.Ο.Π (63-65) !!!!

Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του...ο Α.Ο. Προσοτσάνης επικρατώντας με σκορ 63-65 μέσα στον Βώλακα επί της μαχητικής τοπικής Δόξας στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

H ομάδα μας χωρίς να έχει στην σύνθεση της αρκετούς παίκτες (Ρέντος , Πατένταλης , Παπαδόπουλο, Κουτσίδη) λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και χωρίς να βρίσκεται στην καλύτερη της μέρα , μπήκε δυνατά στο πρώτο μέρος
μέχρι το κλείσιμο της ανάπαυλας φάνηκε να επηρεάζεται τόσο απο τις απουσίες όσο και απο την κούραση και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 35-29 υπέρ των γηπεδούχων.
Στην επανάληψη ο αγώνας συνέχισε να είναι ντέρμπι ωστόσο ένα σερί για την ομάδα μας έφερε το σκορ στο 47-53 (3η περίοδος) .....
Στην τελευταία περίοδο ο ΑΟΠ κράτησε το προβάδισμα και κατέκτησε μια δύσκολη νίκη επί ενός αξιόμαχου αντιπάλου.....

Τα δεκάλεπτα : 14-16 , 35-29 (ημ.) , 47-53 , 63-65

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ :
Λιόλιος 6 , Σίγγος Ι. 27 (2) , Αρμεν 9 , Μίρκου 4 , Δόνογλου 8 , Σίγγος Γ. 9 .

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ :
 Νυμφόπουλος 6 , Σταυριανίδης 4 , Στυλιανίδης 2 , Μαυρομάτης 11 , Κινατζίδης 14 (3) , Ζήσης 12 (3) , Ζάμπας 13 , Σωτηρόπουλος 5 , Σταϊκος .

* Ο Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ευχαριστεί θερμά την Δόξα Βώλακα για την άψογη φιλοξενία και της εύχεται καλή συνέχεια

* * Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας , την ερχόμενη Κυριακή 24/3 (18:00 μ.μ. ) με αντίπαλο τον ΚΑΟΔ στο τελευταίο εντός έδρας  ματς για την 25η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.