Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019

Πάτησε ΄΄γκάζι'' στην επανάληψη ο Α.Ο. Προσοτσάνης ...και εξαφανίστηκε !!! Άνετη νίκη επί του ΚΑΟΔ με σκορ 66-45 !!!

Με τον καλύτερο τρόπο αποχαιρέτησε τους φιλάθλους του...στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ ,  ο Α.Ο. Προσοτσάνης νικώντας εύκολα τον ιστορικό ΚΑΟΔ με σκορ 66-45 !

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μόνο στην πρώτη περίοδο εκεί όπου η ομάδα μας μπαίνοντας απο την αρχή μπροστά στο σκορ έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 19-16 .
Στην δεύτερη περίοδο ο Α.Ο.Π. συνέχισε να κρατάει την πρωτοπορία στο σκορ και πήγε στα αποδυτήρια με +7 (33-26)....

Στην επανάληψη η ομάδα μας , με κύρια επιθετική αιχμή τον Αποστολίδη που έγραψε 24 πόντους (με τρία τρίποντα)  εκτόξευσε την διαφορά στο +16 (50-34) .....για να κλείσει το ματς με την μεγαλύτερη θετική διαφορά στο +21 (66-45) που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα....

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή , στην μνήνη του Θανάση Γιαννακόπουλου.

Τα δεκάλεπτα : 19-16 ,33-26 (ημ.) , 50-34 , 66-45.

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Δάνης Πολυμένης) :
Νυμφόπουλος 4 , Αποστολίδης 24 (3) , Μαυρομάτης 5 , Κινατζίδης 9 , Βουβαλίδης 5 (1) , Κουτσίδης 17 (2) .

ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ (Νίκος Γρηγοριάδης) :
Γρηγορίου Κ. 1 , Μανιώτης 14 (1) , Μελιάδης 5 , Τοσουνίδης 11 , Γρηγορίου Ν. 2 , Γέρακας 4 , Σαββόγλου 8.

* Επόμενος και τελευταίος αγώνας για τον Α.Ο. Προσοτσάνης στο φετινό πρωτάθλημα , είναι το ερχόμενο Σαββατο 30/3 εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ορφέα Νέου Σκοπού.

** Η οικογένεια του Α.Ο. Προσοτσάνης ευχαριστεί θερμά τους φιλάθλους της για την φετινή παρουσία τους και δίνει ραντεβού για τον ερχόμενο Οκτώμβριο !!!